Založ si blog

Budúcnosť EÚ. Kto o nej rozhoduje.

Nezdieľam optimizmus ľudí, ktorí sa domnievajú, že už po nasledujúcich voľbách sa môže EÚ transformovať tak, aby bola na prospech štátov v EÚ združených a ich obyvateľstvu. 

Všade okolo sa to kazí. A to aj zásluhou (a to predovšetkým) politiky USA a vďaka záujmom USA vo svete ako celku. USA kontrolujú temer všetko. Majú páky temer všade. Všetkých odpočúvajú, sledujú… Divil by som sa, že zrovna v EÚ by podporovali jednotu, spravodlivosť, politiku pre obyčajných ľudí,… keď im vyhovuje chaos, nenávisť a iné odstredivé vplyvy (EÚ je priamy konkurent USA ako vyspelá časť sveta, jej výkonnosti ekonomík, technológií, zručnosti, mozgom a inému pohľadu na fungovanie sveta.). Vidím vzrast pseudoneoľavice, ekoteroristov, pašerákov ľudí, bojovníkov za nenormálnosti (…v rovine pohlaví, preferovaniu niektorých rás, etník na úkor iných, niektorých nezdravých spoločenských systémov na úkor iných, popudzovanie jedných proti druhým, rozvracaniu morálnych, etických, vzdelanostných, kultúrnych hodnôt a štruktúr a iných rôznych zvráteností, čo nevedie k zdravému smerovaniu ľudstva. Ľudstvo ak zíde zo správnej cesty, poblúdi, nebude fungovať na všeobecne platných zákonoch, princípoch univerza, stratí drahocennú devízu, čas… To nie je záležitosť etiky, ale prežitia. Lebo všetko má svoje rozumné riešenie. Nezdravé preferovanie, protežovanie, financovanie, diskriminácia jednej časti voči inej, nedáva logiku a nabúrava systém ako celok a vnáša disbalanciu.).

Vo svete kde je jediný správny patriotizmus ten americký a ostatní sú vydávaní za nacionalistov, za extrémistov. Kde ultranacionalisti a banderovskí fašisti sú najväčší priatelia Washingtonu, „bašty“ slobody a práv. A EÚ je nútená tento režim protežovať, hoc Ukrajina iba zhoršuje vzťahy v Únii, ale i únijných štátov k Rusku, ale i Číne, čo sú priami konkurenti USA. Ak USA vyhlasujú, že konkurencia a kapitalizmus je hnacím motorom ľudstva, iba v prípade ak ide o konkurentov USA to zrazu (konkurenčný postrk) neplatí… Pritom dobré vzťahy s Ruskom sú pre EÚ kľúčové. Sú kľúčové pre hospodárstvo Nemecka, ako pohon pre ekonomiku Nemecka z hľadiska surovín, po ktorých bažil už aj Hitler. Ukotvenie, stabilita, vzlet, rozmach Nemecka, v porovnaní a na úkor USA, by mohlo odkryť porcelánového slona, nahromadené problémy, vytvorené ich spôsobom života a ponímaním sveta. Sveta ako ich sluhov, ich špajzy. Kde beztrestne cicajú svoju korisť. Plnia svoje kontá. Je to spravodlivé, že šikovný Gates ho má také tučné? Nezáviďme… Ako však odpoviete svojim deťom, keď sa spýtajú, prečo si musia vziať hypotéku. Zadĺžiť sa na celý život. Prečo ste vy neboli dosť šikovní?

Spojenie Nemecka s Ruskom je pre USA smrteľná kombinácia. 

V prípade, že EÚ nebude poslušná, keď Nemecko ohrozí ekonomiku USA spojením sa s konkurentmi, s Ruskom a Čínou, v takom prípade je USA ochotné isť do vojny, ktorá zlikviduje celé ľudstvo. Všetko, alebo nič. Takú dilemu riešil už Adolf.

Je otázkou existencionálnou, ak „vďaka“ našej bezohľadnosti, necitlivosti, neprezieravosti, či hamižnosti, ale hlavne apatii, akceptujeme dianie a činy smerujúce ku kolapsu civilizácie a tiež ostatným životodárnym systémom na našej matke Zemi. Ľudstvo robí ľudstvom spolupatričnosť, spoločenskosť, humanizmus, priateľskosť a spolupráca na spoločných záujmoch, zvedavosť po nových veciach, nie súperenie, nenávisť, brutalita voči sebe navzájom. To je cesta do pekla. S EÚ, či bez. 

https://bit.ly/3txtkQf

Tieto slová sú moja odpoveď… Nie Korčokovi, ktorí to nemyslí úprimne a vážne. On vie kto smie klásť otázky a kto píše odpovede. Kto riadi EÚ. Kto riadi jeho ministerstvo. Kto?

Volebný systém, referendum a ľudské právo poslanca

30.04.2021

Volebný systém, referendum a ľudské právo poslanca nekontrolovane beztrestne konať proti vlasti a jej obyvateľom a na dôvažok si nárokovať nezaslúženú odmenu za nevyžiadanú prácu. Fleky v parlamente získané podvodnými sľubmi, ktorých podstata nie je určujúca pre prácu poslanca v prospech spoločnosti. Tieto sľuby boli iba prostriedkom ku vlastnému profitu, ceste ku [...]

Cyprus – Slovensko bezgólová remíza.

25.03.2021

Cyprus – Slovensko bezgólová remíza… Zhodnotil by som to asi rovnako ako kapitán Kucka. Snaha bola. Aj bojovnosť. Súpera sme udržali na uzde. Gól neoslavoval.Ale ani my. A síce aj snaha, aj futbal po šestnástku… Ale zasa zbytočný chaos, bez spásonosnej prekvapivej myšlienky,.. straty lôpt, nepresné prihrávky, zbrklosť, dlhé, nakopávané lopty v snahe dostať sa [...]

Diskusia o prioritách, víziách pre Slovensko.

24.03.2021

Diskusia o prioritách, víziách pre Slovensko o smerovaní, cestách, podmienkach pre ich vznik a vývoj. Teda cestách, ako naplniť ciele, vízie. Pre prežitie potrebujeme plán. Plán sebazáchovy. Politiku kvality. Potrebujeme zdroje a spôsob ich využitia, ako s nimi zaobchádzať. Jednoducho, potrebujeme zastaviť, potrebujeme prestať prešľapovať na mieste a vidieť svetlo na konci [...]

koronavírus, Covid-19, testovanie,

Na Slovensku odhalili 61 prípadov koronavírusu, pribudlo osem obetí

17.06.2021 10:13, aktualizované: 10:50

Vykonali 4372 PCR testov.

Krym, letovisko

Sankcie proti Rusku majú sedem rokov. A čo ďalej?

17.06.2021 10:11

Trest, ktorý Európska únia udelila Moskve za Krym a Donbas, trvá už viac ako 80 mesiacov.

holák

NAKA pre sporné obstarávanie IT systému zadržala exčlena Smeru

17.06.2021 10:05, aktualizované: 10:28

Andrej Holák je podpredsedom predstavenstva MH Manažment.

medveď

Pyrotechnika či svetlice nepomohli. Pri Sučanoch usmrtili medveďa

17.06.2021 09:33

Medveď od jesene minulého roka prenikal do intravilánu obce.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 3258x
Priemerná čítanosť článkov: 815x

Autor blogu

Kategórie